Segro kupuje magazyn na Żeraniu
Segro kupuje od AREA Property Partners i Apollo Rida Poland za 43,2 mln euro kompleks magazynowy Żerań Park II w Warszawie.
Zbudowany w latach 2005-2011 Żerań Park II składa się z nowoczesnych budynków magazynowych dostosowanych do potrzeb dystrybucji miejskiej oraz budynku biurowego o powierzchni 1,8 tys. mkw. Park jest zlokalizowany w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej i oferuje łącznie 49,9 tys. mkw. powierzchni do wynajmu.
Powierzchnia jest wynajęta w około 85 proc. z średnim ważonym okresem najmu (WAULT) wynoszącym 3,5 roku i obecnie generuje czynsz roczny na poziomie 3,3 mln euro. Cena zakupu odpowiada stopie kapitalizacji NIY 7,5 proc. oraz EY na poziomie 8,2 proc. Obecnie powierzchnia w Żerań Park II jest wynajmowana przez czołowe polskie i międzynarodowe firmy, m.in. Farutex, Leroy Merlin, Peak&Cloppenburg, Schenck Process oraz UCB Pharma.
Segro na zakupach
To już drugi zakup nieruchomości przez Segro w rejonie Warszawy. We wrześniu 2012 roku spółka nabyła kompleks Ożarów Business Centre (aktualnie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów) za kwotę 14,1 miliona euro. Park o powierzchni 36,6 tys. mkw. składa się czterech nowoczesnych magazynów, przeznaczonych na działalność logistyczną oraz dystrybucję miejską. Nieruchomość zlokalizowana jest 16 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie nowej autostrady A2, łączącej Warszawę z Poznaniem i Berlinem. Poziom wynajęcia powierzchni w SEGRO Business Park Warsaw od momentu zakupu nieruchomości wzrósł z 79 do 92 proc. Jedną z ostatnich transakcji jest rozszerzenie współpracy z firmą CAT LC Polska – dostawcą usług logistycznych i dystrybucyjnych. Najemca zwiększył wynajmowaną powierzchnię 7 tys. mkw. o dodatkowe 2,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej oraz przedłużył najem o kolejne 4 lata.
Zespół Segro już rozpoczął proces komercjalizacji powierzchni dostępnych w ramach kompleksu Żerań Park II. Planuje także zwiększenie poziomu wynajęcia powierzchni oraz wzrost dochodów z tytułu najmu w perspektywie średnioterminowej.
“Obie transakcje zakupu znacząco wzmacniają pozycję rynkową Segro w Warszawie, największym mieście Polski oraz jej niekwestionowanym centrum ekonomicznym. Działania te są zgodne z przyjętą strategią firmy, zakładającą wzmocnienie naszej obecności w wybranych najważniejszych konurbacjach, poprzez reinwestowanie kapitału w zakup atrakcyjnych nieruchomości oraz dewelopment. Oba parki są doskonale zlokalizowane i odpowiadają na zapotrzebowanie na miejską przestrzeń logistyczną firm z sektora handlu detalicznego, obsługujących klientów w centrum miasta. Kompleksy stanowią doskonałe uzupełnienie naszego obecnego portfela, składającego się głównie z magazynów wielkopowierzchniowych (typu big box).” – skomentował transakcję David Sleath, dyrektor generalny Segro.
Podkreślił, że zawarte transakcje zwiększają powierzchnię oferowaną przez Segro w regionie Warszawy do prawie 140 tys. mkw. Dodatkowo w fazie budowy jest obecnie 24 tys. mkw. powierzchni typu pre-let, która zostanie ukończona w III kwartale 2013 roku na terenie Tulipan Park Warszawa, kolejne 50 tys. mkw. pozostaje jako potencjał rozwojowy tego parku. – W efekcie ostatniej transakcji Segro dysponuje w Polsce portfelem nieruchomości, wynoszącym ponad 700 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej – dodał.
Źródło: www.propertynews.pl
Ostatnie artykuły
20 stycznia 2025
Polski rynek magazynowy w 2024 roku: stabilny rozwój i kluczowe trendy na przyszłość
10 faktów o rynku magazynowym, przemysłowym i logistycznym w Polsce — podsumowanie 2024 i prognozy na 2025 r.
20 stycznia 2025
Rynek powierzchni biurowych w Polsce w 2024 roku – stabilizacja, nowe trendy i wyzwania 2025 i kolejne lata
AXI IMMO wskazuje szacunkowe dane dla rynku nieruchomości biurowych w Polsce na koniec 2024 r. i wymienia najważniejsze trendy i wyzwania na kolejne lata.
11 grudnia 2024
AXI IMMO doradza Investa, która zostaje w SEGRO Logistics Park Stryków na wiele lat
30 000 mkw. dla Investa w SEGRO Logistics Park Stryków dla
4 grudnia 2024
Biura w centrach logistycznych alternatywą dla biurowców?
Jak w ciągu ostatnich lat biura w centrach logistycznych i w magazynach przestały być tylko surowymi pomieszczeniami dla personelu logistycznego, a stały się pełnoprawnymi przestrzeniami biurowymi.