Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Pomorskie dane ekonomiczne Magazyny

Trójmiasto (Region Gdańsk) to główny rynek magazynowy w województwie pomorskim (Polska północna). Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Trójmiasta na koniec 2023 r. wyniosły około 1,42 mln m2.

Strategiczna lokalizacja Regionu Gdańsk zachęca do budowy powierzchni magazynowej wielu deweloperów. Na rynku magazynowym Trójmiasta aktywni są Panattoni, 7R, GLP, Hilllwood, Prologis, P3, Logicor, CTP i inni. W ramach nowej podaży powierzchni magazynowej w okresie od stycznia do września 2023 r. deweloperzy dostarczyli na trójmiejski rynek magazynowy 62 tys. m2.

Atrakcyjność inwestycyjna Regionu Gdańska cały czas wzrasta, przez co w budowie pozostaje ponad 286 tys. m2. Głównymi atutami do rozwoju i rozbudowy oferty powierzchni magazynowej w województwie pomorskim jest dostęp do Morza Bałtyckiego i portu kontenerowego DCT w Gdańsku. W przyszłości ze względu na dostęp do głównych szlaków handlowych region Gdańsk ma szansę stać się jednym z głównych paneuropejskich hubów logistycznych.

Trójmiejski rynek magazynowy korzysta także z doskonałej komunikacji drogowej z całą Polską, która obejmuje sieć dróg ekspresowych S6 w kierunku Berlina, S7 na południowy wschód Polski oraz autostradę A1 na południe Polski. Najemcy zainteresowani ofertą magazynową w regionie Gdańsk mogą również korzystać z portu lotniczego cargo w Gdańsku.

W okresie od stycznia do września 2023 r. popyt brutto na nowoczesną powierzchnię magazynową wyniósł ponad 319 tys. m2. Wśród głównych grup najemców magazynów znajdują się firmy logistyczne i produkcyjne, sieci handlowe, sektor FMCG oraz e-commerce. Duże zainteresowanie ofertą powierzchni produkcyjnej i logistycznej wpływa na niski poziom pustostanów, który na koniec września 2023 r. wynosił 1,5%.

Szacuje się, że przy zachowaniu obecnej dynamiki rozwoju przeładunku i obsługi kontenerów w basenie Morza Bałtyckiego, znaczenie rynku magazynowego Regionu Gdańsk będzie cały czas wzrastać.