Schrack Technik zostaje na dłużej w Prologis Park Warsaw II
2018-02-14 Schrack Technik przedłużyła umowę najmu w Prologis Park Warsaw II. Na doradcę w procesie renegocjacji Schrack Technik wybrał agencję AXI IMMO.

Schrack Technik Polska jest częścią Grupy Schrack Technik – austriackiego dostawcy produktów i rozwiązań w zakresie rozdziału energii elektrycznej oraz transmisji danych teletechnicznych.
Firma posiada w swoim asortymencie ponad 20 tys. artykułów, które znajdują zastosowanie w przemyśle, gospodarstwach domowych, biurach, magazynach, centrach handlowych, szkołach czy urzędach.
Rozbudowana oferta pozwala na kompleksową obsługę inwestycji, co czyni Schrack Technik jednym z wiodących przedsiębiorstw zaopatrujących w elektrotechnikę klientów centralnej i wschodniej Europy.
Firma Schrack Technik wybrała agencję AXI IMMO
Schrack Technik Polska działa na terenie całego kraju. Oprócz sprzedaży internetowej prowadzi biura handlowe ze sklepami na Śląsku w Katowicach, we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Kielcach, Białymstoku oraz biura techniczne w Szczecinie i w Krakowie.
Centrala Schrack Technik znajduje się w Warszawie na terenie parku magazynowego Prologis Park Warsaw II, gdzie spółka zajmuje 2 550 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 1 300 mkw. biurowej. Mając na uwadze perspektywę końca obowiązującej umowy firma rozważała renegocjacje warunków najmu zajmowanej powierzchni lub relokację centrali. Na swojego doradcę wybrała agencję AXI IMMO specjalizującą się w pośrednictwie transakcyjnym na rynku nieruchomości komercyjnych.
“Potrzebowaliśmy profesjonalnego partnera, który przeprowadzi proces relokacji lub renegocjacji, dlatego poprosiliśmy AXI IMMO o doradztwo. Konsultanci przedstawili nam kompleksową analizę rynkową, w tym również oferty innych lokalizacji istniejących oraz planowanych, które potencjalnie mogłyby spełnić nasze oczekiwania. Ostatecznie zapadła decyzja o pozostaniu w Prologis Park Warsaw II, gdzie otrzymaliśmy od wynajmującego satysfakcjonującą ofertę.” – komentuje Sławomir Grzebień, Prezes Zarządu Schrack Technik.
Renegocjacje przy wsparciu AXI IMMO
Karol Osiecki, Assoscite Director Industrial & Development z AXI IMMO reprezentujący najemcę wyjaśnia: “Właściciel obiektu – firma Prologis zapewniła najemcy optymalne warunki nie tylko w zakresie finansowym, ale także technicznym, które obejmują m.in. odświeżenie zajmowanej powierzchni magazynowej i biurowej.”
“Ponadto Prologis Park Warsaw II doskonale wpisuje się w wymagania Klienta w zakresie formatu magazynu miejskiego – łatwo dostępnego dla klientów i z komunikacją publiczną w pobliżu, co było ważne z punktu widzenia pracodawcy jakim jest Schrack Technik. Renegocjacje pomiędzy Schrack Technik a Prologis to przykład rozstrzygnięcia “win-win”. Poza Klientem usatysfakcjonowany ustalonymi warunkami jest także wynajmujący, który uniknął pustostanu w parku magazynowym i ma zapewnioną współpracę ze sprawdzonym najemcą.” – komentuje Jakub Kokiernak, Industrial & Logistic Consultant z AXI IMMO.
Magazyny Prologis Park Warsaw II
Prologis Park Warsaw II to nowoczesne centrum dystrybucyjne o powierzchni magazynowej 40 tys. m kw. Park znajduje się w przemysłowej części dzielnicy Praga. Położony jest w odległości około 1 kilometra od drogi S8 łączącej północ i południe kraju, 10 kilometrów od autostrady A2 oraz drogi DK92 ze wschodu na zachód Polski i około 12 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego w Warszawie. Wyjątkowość parku wynika z lokalizacji w centrum miasta, co pozwala na efektywną dystrybucję towarów na terenie Warszawy i najbliższych okolic.
Ostatnie artykuły
24 marca 2025
Publikacja AXI IMMO: Rynek biurowy w Krakowie 2024, marzec 2025 – analiza, trendy, prognozy
Kraków liderem regionalnych rynków biurowych – rośnie aktywność najemców. Specjalna publikacja AXI IMMO dotycząca powierzchni biurowych w Krakowie w 2024 r. zawiera analizę podaży, popytu, stawek czynszowych oraz trendy i prognozy na krakowskim rynku biurowym w 2025 i 2026 roku.
19 marca 2025
AXI IMMO prezentuje raport Rynek magazynowo-produkcyjny w woj. zachodniopomorskim. Podsumowanie 2024 r.
Województwo zachodniopomorskie – hub logistyczny z potencjałem wzrostu. Dynamika popytu, aktywność najemców, stawki czynszu i inne dane rynkowe.
11 marca 2025
Producent opakowań i ulotek dla farmacji Preston Packaging dołączy do najemców w MLP Poznań West, doradza AXI IMMO
Preston Packaging w nowoczesnej hali dostosowanej do swoich potrzeb.
7 marca 2025
Tomasz Michalczyk obejmuje stanowisko Head of Office Agency w AXI IMMO
W ramach rozwoju linii biznesowych z rozpoczęciem 2025 r. AXI IMMO z nowym szefem Działu Powierzchni Biurowych.