Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Planowana inwestycja Panattoni Park Szprotawa o łącznej powierzchni ponad 200 tys. mkw w 6 budynkach z czego największe mają ponad 50 tys. mkw. Inwestycja zlokalizowana w województwie lubuskim, niedaleko granicy niemieckiej. Bliskość drogi krajowej nr 12 pozwala na szybkie połączenie z trasą ekspresową S3, która łączy zachodnie województwa od północy do południa oraz autostradą A18 jaka pewni funkcje korytarza transportowego na rynki zachodnie. Gwarancją szybkiego i dogodnego dojazdu do największych aglomeracji Poznańskiej i Wrocławskiej. Wszystkie budynki Panattoni Park Szprotawa dostosowane do wymogów klasy A, takich jak wysokość składowania do 10 m w świetle, nośność posadzki 5 t/mkw, siatka słupów 12×22,5 m, oświetlenie LED, świetliki dachowe.

6 budynków o łącznej powierzchni powyżej 200 tys. mkw Panattoni Park Szprotawa to park klasy A Idealnie nadaje się dla dużych firm logistycznych i e-commerce Możliwość składowania towarów do 10 m Nośność posadzki 5 t/mkw Siatka słupów 12x22,5 m Ogrzewana hala Oświetlenie LED Doki rozładunkowe Bramy z poziomu zero Duże place manewrowe oraz parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych Wielkość modułów magazynowych może być dopasowana do potrzeb klientów

Lokalizacja

Panattoni Park Szprotawa zlokalizowany w województwie lubuskim
Do granicy niemieckiej około 1 godziny jazdy samochodem
W niedalekiej odległości znajduję się droga krajowa nr 12, która łączy wschodnią granice z Ukrainą oraz zachodnią z Niemcami, co pozwala na dystrybucje towarów w obu kierunkach
17 km do węzła trasy ekspresowej S3, która łączy zachodnie województwa od północy do południa
Dalsze połączenie z autostradą A18, jest ciągiem drogi międzynarodowej E36
Łatwe połączenie z Zieloną górą poprzez drogę krajową nr 27
55 km do Zielonej Góry
150 km do Wrocławia
200 km do Poznania
Magazyn Panattoni Park Szprotawa w województwie lubelskim stwarza możliwość do prowadzenia działalności logistycznej na rynki zachodnie

Dane techniczne

  • Ilość budynków
    6
  • Możliwość prowadzenia produkcji
    TAK
  • Certyfikat
    TAK
  • Wysokość składowania (m)
    12.0
  • Nośność posadzki
    7.0
  • Siatka słupów
    -
  • Bocznica kolejowa
    NIE
  • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
    NIE
  • Odporność ogniowa
    -
  • Doki
    TAK
  • Bramy z poziomu zero
    TAK
  • Chłodnia / mroźnia
    NIE
  • Powierzchnia biurowa (m2)
  • Minimalna powierzchnia (m2)
    -
  • Świetliki dachowe
    TAK
  • Tryskacze
    TAK
  • Monitoring
    TAK
  • Ochrona
    TAK
  • ID oferty
    mp12115

Deweloper

Inwestorem Panattoni Park Szprotawa jest międzynarodowy deweloper Panattoni Europe. Nieruchomości komercyjne dostarczone w ramach inwestycji to najlepsze standardy i rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb najemców. O prestiżu tego czołowego na polskim rynku dewelopera, świadczy nawiązanie stałej współpracy z międzynarodowymi korporacjami, jak również dużymi i średnimi firmami lokalnymi. Magazyny do wynajęcia Panattoni oraz wybudowane hale BTS Panattoni są dopasowane do potrzeb klienta.

Odległości

DK 12
Droga ekspresowa S3
A18
Granica PL - DE

Dane rynkowe

Rynek Magazynowy Region Zielona Góra - Gorzów Wlkp. (województwo lubuskie - Polska zachodnia) należy do jednych z najszybciej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. Główna koncentracja powierzchni logistycznej i produkcyjnej dotyczy Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Świebodzina i Słubic.

Na zakończenie marca 2024 r. region dysponował ponad 1,6 mln m2 powierzchni magazynowych. Znaczący wzrost budowanych w ostatnich latach nowoczesnych hal był związany z lokalizacją w województwie lubuskim gigantów z segmentu e-commerce. Region korzysta na rozwoju tzw. trendu CBEC (cross border e-commerce), czyli transgranicznego handlu w Internecie. W pierwszym kwartale 2024 r. aktywność deweloperów wyniosła ponad 21 tys. m2. Stopa pustostanów w regionie znajduje się na poziomie 13,9%. W regionie najaktywniejszym deweloperem jest Panattoni. Firma buduje zarówno wielkoformatowe budynki magazynowe big-box i nieruchomości szyte na miarę jak inwestycje BTO (built-to-own) czy BTS (built-to-suit). Na swoje parki logistyczne w regionie zdecydowali się także Hillwood oraz Exceter. Na koniec marca 2024 r. w ramach rozpoczętych projektów w województwie lubuskim znalazło się 53,9 tys. m2. Oferta powierzchni magazynowej dostosowana jest do różnych grup najemców, w tym krajowych i międzynarodowych logistyków, sieci handlowych, sieci spożywczych, e-commerce, firm produkcyjnych, motoryzacyjnych, budowlanych oraz z branży metalowej.

W okresie od stycznia do końca września popyt brutto na powierzchnię magazynową wyniósł ponad 26 tys. m2. Region wybierany jest przez międzynarodowe firmy, które są zainteresowane budową centrali logistycznych obsługujących region Europy Południowej i Zachodniej. Województwo lubuskie korzysta na swoim położeniu geograficznych wzdłuż granicy polsko – niemieckiej, a także na rozbudowywanej i modernizowanej infrastrukturze drogowej. Głównymi trasami w regionie są autostrady A2 i A4 oraz droga ekspresowa S3. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy