Park logistyczny w Rzeszowie
Nowoczesne moduły magazynowe
A-klasowy Park zlokalizowany jest w granicach administracyjnych Rzeszowa – miasta z dynamicznie rosnącym potencjałem inwestycyjnym i logistycznym. Dodatkowo nieruchomość znajduje się również bardzo blisko lotniska w Jasionce oraz bezpośrednio przy drodze ekspresowej S19. Jest to strategiczna lokalizacja dla dystrybucji krajowej i europejskiej. Obiekt realizowany zgodnie ze standardami ESG.
A-klasowy budynek o wysokości 12m.
Możliwa produkcja
Nośność posadzki: 7t/mkw.
Obiekt monitorowany i chroniony.
Lokalizacja
Budynek zlokalizowany jest w granicach administracyjnych Rzeszowa. Dodatkowo nieruchomość znajduje się również bardzo blisko lotniska w Jasionce oraz bezpośrednio przy drodze ekspresowej S19.
Dane techniczne
- Ilość budynków2
- Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
- CertyfikatTAK
- Wysokość składowania (m)12.0
- Nośność posadzki7.0
- Siatka słupów12 x 24
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
- Odporność ogniowa4000
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)
- Minimalna powierzchnia (m2)4900
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeTAK
- MonitoringTAK
- OchronaTAK
- ID ofertymp12158
Deweloper
CTP to deweloper budujący sieć parków logistycznych w Europie, w tym również w Polsce. Hale klasy A, działają z maksymalną wydajnością i przy jak najmniejszym wpływie na środowisko. Magazyny dostosowane są do klientów z różnych branż.
Odległości
Dane rynkowe
Rynek magazynowy Region Rzeszów (województwo podkarpackie, Polska południowo-wschodnia), stanowi jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. Stolicą regionu jest miasto Rzeszów i to w okolicach miasta i lotniska Rzeszów-Jasionka skupia się najwięcej budowanej nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Na koniec września 2023 r. w budowie znajdowało się ok. 26,5 tys. m2 powierzchni magazynowej. Wśród aktywnych deweloperów rozbudowujących hale magazynowe znajdują się Panattoni, Logicor, 7R oraz Waimea. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż hal i magazynów w regionie Rzeszowa wyniosła 61 tys. m2 i powiększyła całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w województwie podkarpackim do ponad 488 tys. m2.
W kontekście rozwoju regionu Rzeszowa najczęściej nawiązuje się do budowy transkontynentalnej trasy Via Carpathia w odcinku trasy polskiej drogi ekspresowej S19, która połączy północ i południe Europy. Drugim czynnikiem, który w przyszłości może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania najemców tą lokalizacją jest zakończenie wojny w Ukrainie.
W opinii ekspertów rejon Rzeszów, ze względu na sąsiedztwo z Ukrainą, może być wykorzystywane m.in. jako zaplecze dla firm produkcyjnych i logistycznych, które będą pomagać w odbudowie Ukrainy po wojnie. Dodatkowym czynnikiem rozwoju regionu jest tzw. friend-shoring, czyli sieć powiązanych dostawców w ramach współpracujących ze sobą polityczne i militarnie państw.
Na koniec września 2023 r. najemcy magazynów i hal zdecydowali się wynająć ponad 49 tys. m2 powierzchni, co przy niskiej stopie pustostanów wynoszącej 1,2% może w kolejnych kwartałach i poprawiającej się sytuacji za granicą, przyczynić się do budowy nowych inwestycji magazynowych. Na terenie województwa podkarpackiego funkcjonuje także tzw. dolina lotnicza, skupiająca przedsiębiorstwa związane z przemysłem lotniczym w południowo-wschodniej Polsce. Głównymi ośrodkami przemysłowymi są m.in. miasta Rzeszów, Mielec, Dębica, Krosno i Sanok.
Kontakt
Marta Nowik
Director Industrial & Logistics