Do wynajęcia magazyn w Konstantynowie Łódzkim w pobliżu trasy S14
Magazyn na składowanie, lekką produkcję i dystrybucję blisko Łodzi
Magazyn B-klasowy wybudowany w 2006 roku w sąsiedztwie wjazdu na trasę S14, zachowany w bardzo dobrym stanie przystosowany jest do pełnienia wielu funkcji. Możliwość wykorzystania istniejących na nim regałów dodatkowo zwiększa możliwość zagospodarowania przestrzeni.
Oświetlany za pomocą światła dziennego oraz lamp jarzeniowych z dostępem do prądu, wody i kanalizacji.
Do dyspozycji Najemcy dostępny jest również parking przed magazynem.
Teren, na którym znajduje się magazyn, posiada dwie bramy wjazdowe, co dodatkowo pozwala usprawniać procesy logistyczne. Ponadto na obiekcie znajduje się monitoring oraz parking dla pracowników i klientów.
Lokalizacja
Magazyn położony jest w odległości 1,3 km od wjazdu na trasę S14, która prowadzi do DK72 i trasy S8. Centrum Łodzi znajduje się w odległości 10 km a Port Lotniczy Łódź "Lublinek" oddalony jest o 12,5 km.
Dane techniczne
- Ilość budynków1
- Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
- CertyfikatNIE
- Wysokość składowania (m)7.2
- Nośność posadzki
- Siatka słupów-
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
- Odporność ogniowa4000
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)
- Minimalna powierzchnia (m2)668
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeNIE
- MonitoringTAK
- OchronaNIE
- ID ofertymm3252
Odległości
Dane rynkowe
Polska Centralna należy do tzw. wielkiej piątki głównych rynków magazynowych w Polsce. Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie przekraczają 4,48 mln m2.
Województwo łódzkie to trzeci co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych regionów dystrybucyjnych dla Europy Środkowej i Wschodniej. Co roku deweloperzy magazynowi są aktywni w tym regionie, w pierwszych trzech miesiącach 2024 r. nowa podaż wyniosła ponad 26,6 tys. m2. Klienci i inwestorzy doceniają rynek magazynowy zlokalizowany wokół Łodzi ze względu na położenie regionu na przecięciu dwóch głównych polskich autostrad A1 i A2 oraz drogi S8 umożliwiających dystrybucję towarów w każdym kierunku Polski. W 2023 r. Łódź jako pierwsze miasto w Polsce zyskało autostradową obwodnicę aglomeracyjną, która dodatkowo wpływa na atrakcyjność tego regionu. Wielu deweloperów jak Panattoni, 7R, Logicor, WhiteStar, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3 decyduje się w województwie łódzkim na budowę zarówno wielkoformatowych magazynów typu big-box, mniejszych formatów SBU (Small Business Unit), jak również projektów BTO (built-to-own) czy BTS (built-to-suit) czyli inwestycji dopasowanych do indywidualnych potrzeb najemców. Na koniec marca 2024 r. w budowie znajdowało się 396,6 tys. m2.
Swoje centra dystrybucyjne w Polsce Centralnej lokalizują zarówno polskie, jak i międzynarodowe firmy logistyczne, sieci handlowe, firmy elektroniczne oraz firmy z branży budowlanej/DIY. To również region wybierany przez e-commerce oraz firmy obsługujące ten sektor jak branża opakowań czy firmy kurierskie. Całkowity wolumen najmu na koniec 1 kwartału 2024 r. wyniósł 178 tys. m2. Oferta powierzchni magazynowej Polski Centralnej oprócz Łodzi znajduje się również w Piotrkowie Trybunalskim, Strykowie, Kutnie, Rawie Mazowieckiej czy Aleksandrowie Łódzkim. Najemcy wybierają województwo łódzkie ze względu na infrastrukturę drogową i pracowników. Na koniec marca 2024 r. poziom pustostanów w regionie wynosił ok. 10,2%.
Kontakt
Jakub Wojtera
Senior Advisor Industrial & Logistics
Kontakt
Hubert Wojtera
Industrial & Logistics Director