Do wynajęcia powierzchnia magazynowa 10 000 mkw. w nowoczesnym parku w Iłowie
Nowa hala 20 km od granicy polsko-niemieckiej
Do wynajęcia powierzchnia magazynowa 10 000 mkw. w nowoczesnym parku w Iłowie. Magazyn usytuowany jest zaledwie 20 km od granicy polsko-niemieckiej. Lokalizacja hali w Specjalnej Strefie Ekonomicznej zapewnia inwestorom najwyższy w kraju poziom zachęt podatkowych.
Dostęp do autostrady i bliskość głównych dróg pozwala na szybką komunikację z innymi regionami i wygodną dystrybucję towarów na teren Polski i Niemiec.
Park magazynowy w Iłowie jest także strategicznym wyborem dla logistyki transgranicznej oraz dla producentów, którzy chcą rozszerzyć lub przenieść się w Europie Środkowo-Wschodniej.
Magazyn wybudowany według najwyższych standardów budynków magazynowych klasy A
Powierzchnia magazynowa 10000 mkw. dostosowana do szybkiego przeładunku, magazynowania, a także wyposażona w przestronne przestrzenie biurowe
Proponowane rozwiązania Fit idealnie nadają się do działań ze specjalnymi parametrami technicznymi, takich jak węzły dystrybucyjne, chłodnie magazynowe, produkcja zaawansowanych technologii i laboratoria badawczo-rozwojowe
Liczba kondygnacji: 2
Magazyn doświetlony światłem dziennym poprzez świetliki dachowe
Nośność posadzki: 5 t/mkw
Posadzka bezpyłowa
Doki przeładunkowe
Tryskacze, klapy dymowe — nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe
Magazyn ogrzewany
Dostępne wszystkie media
Parking dla samochodów osobowych i ciężarowych
Duży utwardzony plac manewrowy.
Lokalizacja
Powierzchnia magazynowa 10 000 mkw. w nowoczesnym parku w Iłowie;
Polska zachodnia;
Iłowa — miasto położone w województwie lubuskim, w powiecie żagańskim;
Położenie na południu województwa lubuskiego;
Bliska odległość od drogi ekspresowej E36/DK18;
Magazyn znajduje się 20 min od granicy polsko- niemieckiej;
Dobry dojazd do autostrady A4;
1 godzina 40 min jazdy samochodem od lotnisk w Dreźnie oraz we Wrocławiu;
Około 1 godziny jazdy autem od Zielonej Góry;
Szybkie połączenie z Wrocławiem poprzez węzeł Iłowa na E36 / DK18, położony w odległości 3 km na północ od centrum Iłowej;
Droga krajowa nr 18 to przyszła autostrada A18;
Około 130 km do A2;
Przez miasto przechodzi droga wojewódzka nr 296 (Kożuchów-Żagań-Lubań), oraz droga wojewódzka nr 300 (Iłowa-Gozdnica);
Około 35 km na południe od Iłowej zlokalizowany jest węzeł Godzieszów na autostradzie A4;
W zachodniej części miasta zlokalizowana jest trakcja kolejowa (Iłowa Żagańska);
Lokalizacja magazynu umożliwia podjęcie działalności logistycznej i dystrybucyjnej o wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym;
Dobry dojazd dla pracowników oraz klientów jak również dla samochodów dostawczych i ciężarowych.
Dane techniczne
- Ilość budynków3
- Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
- CertyfikatNIE
- Wysokość składowania (m)12.0
- Nośność posadzki7.0
- Siatka słupów12x24
- Bocznica kolejowaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroNIE
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Minimalna powierzchnia (m2)4500
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeTAK
- MonitoringTAK
- OchronaTAK
- ID ofertymp11498
Deweloper
CTP to deweloper budujący sieć parków logistycznych w Europie, w tym również w Polsce. Hale klasy A, działają z maksymalną wydajnością i przy jak najmniejszym wpływie na środowisko. Magazyny dostosowane są do klientów z różnych branż.
Odległości
Dane rynkowe
Rynek Magazynowy Region Zielona Góra - Gorzów Wlkp. (województwo lubuskie - Polska zachodnia) należy do jednych z najszybciej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. Główna koncentracja powierzchni logistycznej i produkcyjnej dotyczy Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Świebodzina i Słubic.
Na zakończenie marca 2024 r. region dysponował ponad 1,6 mln m2 powierzchni magazynowych. Znaczący wzrost budowanych w ostatnich latach nowoczesnych hal był związany z lokalizacją w województwie lubuskim gigantów z segmentu e-commerce. Region korzysta na rozwoju tzw. trendu CBEC (cross border e-commerce), czyli transgranicznego handlu w Internecie. W pierwszym kwartale 2024 r. aktywność deweloperów wyniosła ponad 21 tys. m2. Stopa pustostanów w regionie znajduje się na poziomie 13,9%. W regionie najaktywniejszym deweloperem jest Panattoni. Firma buduje zarówno wielkoformatowe budynki magazynowe big-box i nieruchomości szyte na miarę jak inwestycje BTO (built-to-own) czy BTS (built-to-suit). Na swoje parki logistyczne w regionie zdecydowali się także Hillwood oraz Exceter. Na koniec marca 2024 r. w ramach rozpoczętych projektów w województwie lubuskim znalazło się 53,9 tys. m2. Oferta powierzchni magazynowej dostosowana jest do różnych grup najemców, w tym krajowych i międzynarodowych logistyków, sieci handlowych, sieci spożywczych, e-commerce, firm produkcyjnych, motoryzacyjnych, budowlanych oraz z branży metalowej.
W okresie od stycznia do końca września popyt brutto na powierzchnię magazynową wyniósł ponad 26 tys. m2. Region wybierany jest przez międzynarodowe firmy, które są zainteresowane budową centrali logistycznych obsługujących region Europy Południowej i Zachodniej. Województwo lubuskie korzysta na swoim położeniu geograficznych wzdłuż granicy polsko – niemieckiej, a także na rozbudowywanej i modernizowanej infrastrukturze drogowej. Głównymi trasami w regionie są autostrady A2 i A4 oraz droga ekspresowa S3.
Kontakt
Damian Kińczyk
Associate Director Industrial & Logistics