AXI IMMO / Magazyny / Zielona Góra/Gorzów Wlkp. / Nowa Sól /
Nowy magazyn Kożuchów koło Nowej Soli i Zielonej Góry
Nowy magazyn blisko S3, na południe od Zielonej Góry
Do wynajęcia nowoczesny, nowy magazyn Kożuchów koło Nowej Soli, w zachodniej części Polski.
Ten nowo budowany magazyn w Kożuchowie to doskonałe miejsce dla firm logistycznych i obsługujących kanał e-commerce. Szczególnym atutem jest lokalizacja tego nowoczesnego magazynu w nowo powstałej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pozwala na dodatkowe korzyści dla najemcy i możliwość korzystania z ulg. Takie położenie znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej.
Pozycja nieruchomości magazynowej w Kożuchowie, na obrzeżach miasta i zaledwie 8 km od drogi ekspresowej S3 oraz węzła Nowa Sól, umożliwia wygodne połączenie drogowe z tego nowoczesnego magazynu z destynacjami w innych regionach Polski. Doskonała powierzchnia magazynowa dla e-commerce.
Ten nowoczesny magazyn wysokiego składowania wyposażony jest w doki oraz bramy zero, ponadto, wokół budynku znajduje się plac manewrowy i parking przeznaczony dla ciężarówek i aut dostawczych oraz parking dla samochodów osobowych. Istnieje także możliwość dostosowania i wynajęcia powierzchni biurowej.
Nowoczesny budynek
Magazyn klasy A
Położenie nieruchomości w rejonie trasy szybkiego ruchu
W sąsiedztwie znajdują się nieruchomości o podobnym przeznaczeniu
Powierzchnia magazynowa doskonała pod e-commerce
Doki rozładunkowe z ochronnymi kołnierzami oraz z podnośnikami hydraulicznymi
Bramy z poziomu zero
Świetliki, klapy dymowe, tryskacze, ogrzewanie
Oświetlenie LED
Posadzka bezpyłowa
Nowoczesna powierzchnia składowa daje wysoką jakość przechowywania towarów
Wysokość magazynu 9,5 m
Teren o powierzchni 8 ha
Plac manewrowy
Parking
Zabezpieczenie nieruchomości poprzez systemy przeciwpożarowe i monitoring
Możliwość wynajęcia powierzchni biurowej dostosowanej do potrzeb najemcy.
Lokalizacja
Magazyn w Kożuchowie, na południowy zachód od Nowej Soli i na południe od Zielonej Góry;
Nieruchomość zlokalizowana w południowej części województwa lubuskiego;
8 km od węzła Nowa Sól na S3;
75 km do autostrady A2;
Magazyn na obrzeżach miasta Kożuchów, w okolicy drogi łączącej Zieloną Górę, Nową Sól i Legnicę;
W Legnicy krzyżują się autostrada A4 oraz droga ekspresowa S3;
Około 80 km do granicy polsko-niemieckiej;
Niewiele ponad 60 km do Świebodzina;
176 km do Poznania;
228 km do Berlina;
Dobry dojazd do drogi krajowej nr 12 oraz do wjazdu na europejską trasę E36;
Rejon województwa lubuskiego zyskuje na popularności wśród firm logistycznych, zwłaszcza obsługujących rynek e-commerce. Jak czytamy w raporcie AXI IMMO, w 1 połowie 2020 roku odnotowano zamknięcie transakcji najmu powierzchni magazynowej w Świebodzinie na ponad 200 000 mkw. dla poufnego najemcy z branży e-commerce (czytaj raport). To jedna z największych transakcji najmu w tym okresie na rynku nieruchomości magazynowych.
Dane techniczne
- Ilość budynków1
- Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
- CertyfikatNIE
- Wysokość składowania (m)9.5
- Nośność posadzki5.0
- Siatka słupów12 x 24
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)
- Minimalna powierzchnia (m2)5000
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeTAK
- MonitoringTAK
- OchronaTAK
- ID ofertymm1940
Odległości
Dane rynkowe
Rynek Magazynowy Region Zielona Góra - Gorzów Wlkp. (województwo lubuskie - Polska zachodnia) należy do jednych z najszybciej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. Główna koncentracja powierzchni logistycznej i produkcyjnej dotyczy Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Świebodzina i Słubic.
Na zakończenie marca 2024 r. region dysponował ponad 1,6 mln m2 powierzchni magazynowych. Znaczący wzrost budowanych w ostatnich latach nowoczesnych hal był związany z lokalizacją w województwie lubuskim gigantów z segmentu e-commerce. Region korzysta na rozwoju tzw. trendu CBEC (cross border e-commerce), czyli transgranicznego handlu w Internecie. W pierwszym kwartale 2024 r. aktywność deweloperów wyniosła ponad 21 tys. m2. Stopa pustostanów w regionie znajduje się na poziomie 13,9%. W regionie najaktywniejszym deweloperem jest Panattoni. Firma buduje zarówno wielkoformatowe budynki magazynowe big-box i nieruchomości szyte na miarę jak inwestycje BTO (built-to-own) czy BTS (built-to-suit). Na swoje parki logistyczne w regionie zdecydowali się także Hillwood oraz Exceter. Na koniec marca 2024 r. w ramach rozpoczętych projektów w województwie lubuskim znalazło się 53,9 tys. m2. Oferta powierzchni magazynowej dostosowana jest do różnych grup najemców, w tym krajowych i międzynarodowych logistyków, sieci handlowych, sieci spożywczych, e-commerce, firm produkcyjnych, motoryzacyjnych, budowlanych oraz z branży metalowej.
W okresie od stycznia do końca września popyt brutto na powierzchnię magazynową wyniósł ponad 26 tys. m2. Region wybierany jest przez międzynarodowe firmy, które są zainteresowane budową centrali logistycznych obsługujących region Europy Południowej i Zachodniej. Województwo lubuskie korzysta na swoim położeniu geograficznych wzdłuż granicy polsko – niemieckiej, a także na rozbudowywanej i modernizowanej infrastrukturze drogowej. Głównymi trasami w regionie są autostrady A2 i A4 oraz droga ekspresowa S3.
Kontakt
Damian Kińczyk
Associate Director Industrial & Logistics